TAMOXİFEN TEVA KULLANİRKEN ADET GORMEK

Hocam merhabalar 4yil öncede yardıminizi almıştım şimdide yardıminizi bekliyorum.24yasinda 4yil önce meme kanseri tanısı ile önce 6kur kemo aldım sonra sağ gögusüm ve lenflerin alındı 11lenf bezinden 1tanesinde tutulum görünmüştü.30gun radyotarepi aldıktan sonra hormonların pozitif çıktığı için zoledex3.6 aşı ile TAMOXİFEN TEVA ya başladık.26yasinda göbek yağından doku alınarak göğüs yapıldı.suan 28yasindayim sol göğüs küçültme ve sağ meme başı ve ucu ameliyatımı olalı bir ay oldu.6ay önce onkoloji hocam zoledex 3.6asiyi 3yil kullanım sonucu biraktirdi.tomoxifen e devam ediyorum herşey yoluna girdi derken dün akşam adet oldum.hocam hormonların pozitif olduğu için çok korkuyorum adet yüzünden hastalığın tekrarlar mı nasıl önlem alabilirim çok tedirginim tomoxifenin etkileri adet ile azalır mı beni bilgilendirebilirmisiniz lütfen yardım edin sağlıklı günler dilerim.

Cevap Yaz     Beğendim      yas24      12.4.2017 - 15:41

etiketler: TAMOXİFEN kullanırken adet gördüm  

Cevaplar (1)

Merhaba,

Paniklemeyin, ama mutlaka hemen jinekoloğunuza muayene olun. Adet sandığınız kanama başka nedenlere de bağlı olabilir. Doktorunuz sizi hem muayene eder hem de hormon seviyelerine bakar,ona göre tekrar değerlendirmek gerekir.

sevgiler

Beğendim      Op-Dr-Sevil-Oz      14.4.2017 - 18:43

Reklamlar